Zpět

Letošní letní příměstské i pobytové tábory jsou již minulostí

Poslední účastníci letošních příměstských táborů opustili dnes expozice Světa techniky. Během letních prázdnin jsme zorganizovali celkem 14 turnusů příměstských a 2 turnusy pobytových táborů – tzv. Science campů. Program plný fantasy příběhů, sportovních aktivit, tradičních tábornických metod i moderních technologií si tak v Dolních Vítkovicích užilo více než 300 dětí nejen z Ostravy.

Science campy se v Dolních Vítkovicích konaly historicky poprvé. Místem konání pobytových táborů se stal Landek Park. Zde jsme přímo v prostředí národní přírodní památky vybudovali zbrusu nový stanový tábor. Děti tak spaly ve stanech s dřevěnou podsadou, což bylo pro některé z nich skutečným dobrodružstvím. „Věříme, že se nám letošním rokem podařilo zahájit v Landek Parku tradici pobytových táborů. Děti zde mají k dispozici sportoviště, mohou navštívit Hornickou expozici a hlavně jsou neustále v přírodě,“ uvedl Lumír Plac, ředitel Landek Parku. Bohatý program doplněný o tradiční tábornické techniky připravili lektoři Světa techniky. 

Velké oblibě se již tradičně těší příměstské tábory, které probíhají přímo ve Velkém a Malém světě techniky. Program táborů je zasazen do prostředí moderních interaktivních expozic, děti zde střídají sportovní aktivity, kreativní činnosti a v neposlední řadě také 3D kino. „Během celého roku se snažíme vyjít vstříc rodičům, kteří pro své děti hledají smysluplné využití prázdninového období. Příměstské tábory ve Světě techniky jsou skvělou příležitostí jak děti nejen zabavit, ale také potěšit,“ říká ředitel Světa techniky Jakub Švrček. 
Nejbližší termín příměstského tábora tak logicky připadá na období podzimních prázdnin 26. – 27. 10. 2017. Na Velké podzimní dobrodružství budou moct rodiče své děti přihlásit už teď buďto přes e – shop Dolních Vítkovic ( https://eshop.dolnivitkovice.cz/ ) nebo osobně v obchůdku Velkého světa techniky.