Zpět

Mezinárodní den žen a dívek ve vědě

V sobotu 16. února 2019 ve Velkém světě techniky opět přivítáme významné ostravské ženské osobnosti, zejména z oblasti vědy a bádání. Letos se setkají již na třetím ročníku minikonference aby se podělily o své zkušenosti, radosti i strasti ze své práce nejen mezi sebou navzájem, ale aby je sdílely i s dalšími příchozími zájemci a návštěvníky.

Celý den bude naplněn zajímavým povídáním o práci ve vědě, výzkumu, či jinak odborně zaměřené profesi i o tom, jak kloubit práci s rodinou a koníčky, o svém zaujetí pro to, co dělají.

Program začnou ráno v 10 hodin přírodovědkyně a řeč bude třeba o tom, jak se testuje znečištění životního prostředí, jak je potřeba chránit chovy včel, za čím zajít do ostravské ZOO. Následně bude řeč o nemocech z povolání, o preventivních programech pro děti, o čtení lidského genomu, o novinkách v technologiích umožňujících lepší a důkladnější monitorování lidského plodu, o možnostech rozvíjení dovedností dětí, ale i o postupujících znalostech o HIV/AIDS, o historické dopravě v Ostravě, o využívání betonu a nových možnostech využívání hutí a představena bude i Ostravská „Voda story“.

Kromě všech prezentujících účastnic jsou zváni všichni další zájemci o setkání se zajímavými osobnostmi.

Věříme, že se nám společně podaří vytvořit příjemnou a sdílnou atmosféru.

Přijďte také, těšíme se na Vás!

Vstupenky za velmi symbolickou cenu najdete na našem eshop

 

Medailonky našich přednášejících vědkyň si můžete přečíst na našem FB, na který budete přesměrováni po kliknutí na jejich jméno.

 

                             

                             Ing. Radana Kahánková                                                      Mgr. Lucie Fialová                                                             Ing. Hana Ovčačíková, Ph.D.