Zpět

Tvůrčí soutěž pro školy - U6 Raise

Vážení pedagogové,

připravili jsme pro Vaše žáky tvůrčí soutěž s názvem U6 Raise. 

Sestavte tým nebo třeba jen dvojici a vytvořte nový model exponátu. Staňte se tak se pány expozice! Těšíme se na návrhy dětí a žáků všech typů škol - soutěžní kategorie jsou stanoveny věkem příslušným k typům školy:

1. mateřské školy 

2. základní školy

3. střední školy

Parametry vytvářeného modelu:

Velikost do max.2m, materiál, obsah i zaměření exponátu necháváme zcela na tvůrcích. Případná funkčnost či interaktivita exponátu je výhodou nikoli podmínkou. Kreativitě se meze nekladou, avšak neměl by vybočovat ze zájmu expozice Malého světa techniky U6. Zaměřte se proto na témata jako je doprava, těžba uhlí, hutnictví, elektřina, komunikační technologie nebo kosmonautika.

 

Harmonogram soutěže:

-          do 28. června 2018  - Přihlášky formou google přihlášky zde.

-          do 1. října 2018 - popis návrhu modelu exponátu - z čeho je exponát tvořen, co představuje a jakou má funkci.

-          16. listopadu 2018 - dodání hotového modelu exponátu:

-          20. listopadu  - 17. prosince 2018 - Vystavení modelů exponátů a hlasování

 

Přihlaste se se svou třídou či kamarády a vytvořte ten nejúchvatnější exponát jaký kdy U6 viděla. Všichni soutěžící se mohou těšit na lákavé odměny. Vítězný exponát vystavíme v prostoru expozice U6, kde jej budou moci obdivovat všichni příchozí návštěvníci.

Vyhlášení výsledků proběhne 18. prosince na našich webových stránkách. Vítěze přivítáme při příležitosti slavnostního přemístění jeho návrhu do expozice Malého světa techniky, kde mu předáme cenu a gratulaci.

 

Odměny a ceny:

-          MŠ: vstupenky do expozice Dětský svět, stavebnice

-          ZŠ: vstupenky do Fajne dílny, na film v cineportu, do Tendom Hlubina

-          SŠ: vstupenky na koncert v Gongu, do Fajne dílny, zážitkový balíček od našich partnerů