FILMY PLNÉ STRHUJÍCÍHO NAPĚTÍ I FAKTŮ PROMÍTÁME V NAŠEM KINOSÁLE

Návštěvníkům Světa techniky, kteří si zakoupí plné vstupné do expozic Světa techniky, nebo speciálně lístek do kina, nabízíme promítání jednoho z těchto filmů.

Začátek promítání: pondělí - čtvrtek - 11:00, 13:00, 15:00.*

                               pátek -  sobota - 11:00, 13:00, 15:00, 17:00.*

                               neděle - 11:00, 13:00, 15:00.*

*Ve všech časech promítáme při min. obsazenosti 12 osob.

Vstup do kinosálu je v přízemí.

Kinosál lze využít pro vzdělávací akce (kongresy, konference, semináře).

 

O FILMECH PODROBNĚJI

 

Divoká Afrika (3D, 45 minut)

Divoká Afrika 3D je po loňských Pidiobrech 3D dalším spektakulárním snímkem z produkce BBC Earth. V hlavní roli se představí vedle vyspělé 3D technologie nabízející vizuálně vytříbené záběry netradičně jeden z živlů – voda. Budeme ji sledovat od zamrzlých vrcholků hor ke korytům mohutných řek a jezerům plným života, skrze vlhké deštné pralesy a ohromné vodopády až k vyprahlým savanám a pouštím. Přebytek nebo častěji nedostatek vody definuje životní strategie tamních zvířecích obyvatel, kteří dennodenně bojují o přežití. Ať už se jedná o lvy, slony, hejna plameňáků nebo plazy, všichni se přizpůsobují ročnímu vodnímu cyklu a očekávají monzunové deště, jež se v drsném africkém prostředí dají přirovnat téměř k happyendu. Pro filmaře bylo výzvou nejen zachytit známé stránky Afriky z nového úhlu pohledu, ale také zvládnout operovat s náročnou 3D technologií v nepříznivých podmínkách. Natáčení komplikovala například téměř stoprocentní vlhkost vzduchu nebo teploty stoupající k 50 °C.

 

Cesta do Vesmíru (3D, 45 minut)

Diváci se s AFO budou moci proletět vesmírem, ve 3D pozorovat ještě nikdy nezveřejněné záběry z Hubbleova teleskopu nebo nahlédnout do nitra Mezinárodní vesmírné stanice. Cesta do vesmíru je oslavou kosmonautiky a univerzální lidské touhy objevovat. Lety do vesmíru a na Mezinárodní vesmírnou stanici jsou společnými mezinárodními podniky, které dalece překračují hranice států a nechávají malicherné spory dole na Zemi. Právě odpoutání se od zemské přitažlivosti a pohled na naši Zemi z kosmu jasně ukazuje, jak křehká a zranitelná naše planeta je. Zkoumání vesmíru tak není jen únikem z našeho sebezničujícího počínání na Zemi, ale také zkoumáním nás samotných. Cesta do vesmíru je primárně mířená na publikum vědecko‑zábavních center a škol.(Academia Film Olomouc)

 

Galapágy: zázrak přírody (3D, 39 minut)

Rozlehlý Tichý oceán skrývá ojedinělý přírodní ráj: galapážské souostroví. Život mezi těmito vzdálenými sopečnými ostrovy se po miliony let odvíjel v relativní izolaci. Vznikl zde přírodní ráj, jenž je domovem pozoruhodného množství rostlin a okouzlujících živočichů, které se tomuto jedinečnému prostředí dokonale přizpůsobili. Seznamte se s obrovskými půltunovými želvami a leguány mořskými vypouštějícími z nozder přebytečnou sůl. Pozorujte tanec tropických albatrosů nebo barevné tereje modronohé, jak loví ryby. Zaplavte si s malými tučňáky vzdálenými tisíce kilometrů od jejich přirozeného prostředí. Vydejte se na trojrozměrnou expedici plnou objevů, příběhů o přežití i navzdory všem očekáváním a o vynalézavosti přírody.

Zajímavosti o kině

Promítací plátno má úctyhodný rozměr 18 x 10 metrů.

Kino disponuje špičkovou promítací technikou od firmy Barco, zvuk takový, jaký se používá jen v hollywoodských kinech, Systém Dolby surround 7.1 JBL ScreenArray.

Kapacita kinosálu je 194 osob a sedačky už na první pohled zaručují nadstandartní komfort.

Trailer k filmu

Divoká Afrika 3D

Trailer k filmu

Cesta do Vesmíru

Trailer k filmu

Galapágy: zázrak přírody